Fotofokus 2017 startuje

 

Fotofokus 2017 právě startuje. Webový portál fungoval od května 2013. Bohužel celou dobu pod špatným systémem a s ještě horším adminem. Výsledkem tak byly neustálé technické i komunikační problémy, výpadky webu, nefunkční emaily a v podstatě pravidelné blokování domény z důvodu neuhrazení (nikoli z mé strany!). Vše eskalovalo letos na jaře (2017) – kdy opět došlo k vypnutí (z důvodu neuhrazení domény správcem webu) a poté bohužel spekulativním „zcizení“ mé – 4 roky stávající – domény www.fotofocus.cz (pod kterou teď „běží“ eshop s dětským zbožím ?!?!).

To byla samozřejmě poslední kapka a rychlá smrt! Jelikož jsem něco podobného už nějakou dobu před tím čekal, připravil jsem se na přechod. Nové stránky (na fungujícím a vynikajícím WordPressu), záloha důležitých dat (fotek, textů) ze starých stránek a také nová doména: www.fotofokus.cz. Bylo to náročné ale dotáhli jsme to do zdárného konce. Jasně, ještě bude nějakou dobu trvat, než vychytáme všechny současné (i možné budoucí) mušky… Také dá ještě nějakou tu práci, než vše přeliju… Ale to je jen otázkou času. Pak už bude vše šlapat tak jak má a čekají nás jen samé pozitivní věci a sociální jistoty…

Velké DÍKY patří Jirkovi Holíkovi, který mi s webovkami už dlouho dobu (nezištně) pomáhá. Děkuji, Jiří – máš to u mne!

Současně důrazně varuji před pochybnými, absolutně neprofesionálními „providery“ – kteří jsou ostudou na poli českého webdesignu a online služeb a díky nim, jejich zastaralým systémům a nepochopitelně laxnímu přístupu, jsem ztratil několik měsíců profesního (i soukromého) života!

Plyne z toho hned několik poučení:

  • nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci
  • 2× měř, 1× řež aneb NEdůvěřuj ale prověřuj
  • 3× si dobře promyslete než půjdete do kšeftu s příbuznými

Více na fotofokus.cz

Please follow and like us:
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *