Jak na extrémní produktové fotografie

Zhruba před rokem jsem byl osloven panem Hůlou (mým skoro sousedem), který je šéfem společnosti Induserv24. Ta se zabývá výrobou, opravami a distribucí náhradních dílů a mechanických ucpávek k čerpadům, určených pro extrémní zátěže (například v elektrárnách). Byla to jasná výzva, tedy nebylo o čem přemýšlet a hurá na to.

Fór byl v tom, že nejde o běžné, „obyčejné“ produktovky ale o hodně netypickou kategorii. Jednak šlo ve většině případů o silně lesklé povrchy ale současně i složité tvary a tedy tím i značně komplikovanou strukturu.  Nejblíže to mělo k fotografování šperků (horší už je pak jen sklo :-)) Každý, problematiky znalý fotograf, moc dobře ví, o čem hovořím…

Další oříšek byl v samotné produkční stránce focení. Portfolio Induserv24 je hodně široké – nejen co do tvarů ale především velikostí! Nejmenší ucpávky byly veliké asi jako náramkové hodinky o hmotnosti cca 100g. Největší ucpávka byla velká jako buben pračky s hmotností hodně přesahující 100 kg!!

Nebylo tedy vůbec reálné, stěhovat vše někam do ateliéru. Co s tím? No co?! Když nemůže produkt za fotografem, musí fotograf za produktem! Sbalil jsem si tedy pěkně celý svůj (mobilní) ateliér a hurá k zákazníkovi. Fotoaparáty, objektivy, světla, odpalování, papírová pozadí, stojany a spousta drobného příslušenství a jelo se!

Výsledek nakonec nedopadl vůbec zle… Mezi focením a finálními fotkami samozřejmě ještě proběhl rozsáhlý postproces ale o tom zase někdy jindy…

 

Please follow and like us:
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *