Nemocnice v Českých Budějovicích – foto/video reportáž

 

nem-cb_pcn_170421_7L8A2151_web

Na přelomu jara a léta jsem se rozjel do Jižních Čech – konkrétně do Perinatologického centra novorozenců v Českých Budějovicích. Výstupem měla být reportáž s kompletním obrazovým materiálem, tedy: fotografie interiérů, rozhovor se staniční sestrou, video a samozřejmě článek/reportáž.

:: Video rozhovor ::

Nemocnice České Budějovice, a. s., je největším zdravotnickým zařízením v Jihočeském kraji a zároveň jedním z největších zdravotnických zařízení v ČR. Nemocnice včetně porodnice se nachází na ulici Boženy Němcové, č.p. 54. Jako první nelze přehlédnout původní nádhernou budovu nemocnice – z první poloviny minulého století.

nem-cb_pcn_170421_7L8A2124_web

Hned za původní budovou vyrostl v pár posledních dekádách zbrusu nový, moderní komplex, čítající 14 budov. Celá nemocnice se všemi odděleními je opravdu rozsáhlá a hledání té správné budovy (v našem případě porodnice) mi nějakou chvíli trvalo. Perinatologické centrum novorozenců je z pravé boční strany komplexu – s vchodem z ulice Schneiderova.

nem-cb_pcn_170421_7L8A2138_web

Máte štěstí, vybrali jste si vhodný čas. Právě jsme tu měli dva porody ale jinak je dnešek zatím celkem klidný. To se však může každou chvíli změnit, tak honem na to…”, uvítala nás hned u vchodu staniční sestra. Perinatologické centrum českobudějovické nemocnice (PCN) patří mezi jedno z nejlepších pracovišť svého druhu nejen v České republice.

nem-cb_pcn_170421_7L8A2131_web

Porodnice a neonatologické oddělení je technicky špičkově vybavené a nachází se v pětipatrové budově. Takto rozsáhlé prostory obývá i proto, že jde o jedno z dvanácti perinatologických center v České republice. PCN v Českých Budějovicích je vybaveno těmi nejlepšími a nejmodernějšími technologiemi – jak zdravotnickými tak samozřejmě i stavebními. Právě Lightway technologie patří mezi jednu z nich.

Please follow and like us:
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *