Sigma CINEmatic: vyzkoušel jsem regulérní filmovou techniku

 

20170404_123012_resized_fhd

Sigma CINE 18-35mm T/2.0 a 50-100mm T/2.0

Mezi nespornou výhodu práce pro Megapixel patří mj také možnost vyzkoušet si špičkovou (a nehorázně drahou) foto/video/audio techniku, ke které by se běžný smrtelník normálně jen těžko dostal. Začátkem týdne k nám do pražské prodejny dorazil Jakub Stejskal, zástupce společnosti HAMA a přinesl nám ke zběžnému testíku dvojici unikátních filmových objektivů Sigma CINE: 18-35mm T/2.0 a 50-100mm T/2.0. Mít šanci si něco takového osahat a vyzkoušet je prostě bomba!

20170404_121757_resized_fhd

Parádní hračka, s Vaškem jsme si to fakt užili (myslím to natáčení!)

 

Co jsou vlastně Sigma CINE objektivy

Světelná skla s unikátními vlastnostmi, určené pro digitální kamery a zrcadlovky. Jde o velice podobné kousky, lišící se vlastně jen ohniskem a potažmo rozměry / hmotností. Široká Sigma CINE 18-35 T/2.0 je určena na celky, naopak tele Sigma 50-100 T/2.0 se hodí pro portréty, polo/detaily a detaily. V obou případech jde o světelné objektivy F2.0 (v celém rozsahu), s průměrem přední čočky 82mm a robustním, celokovovým a utěsněným tělem. Zajímavostí je také to, že to jsou objektivy tzv parfokální – tedy takové, které “drží” zaostření i při změně zoomu.   

20170404_121115_resized_fhd

Nasazením na „obyčejný“ Canon EOS 80D jsme objektivy svým způsobem vlastně tak trochu „degradovali“. 

 

Resumé

Pomineme-li obrovské rozměry a hmotnost, jde o vskutku unikátní skla s perfektní ostrostí, kresbou, barevným podáním a s defakto nulovým výskytem běžných optických vad jako: chromatická aberace, vinětace či náchylnost k reflexím (v protisvětle). Sigma CINE jsou svým rozlišením připraveny pro budoucí technologie 6K a 8K. Práce s objektivy je událost, oba pracují samozřejmě pouze manuálně. Clonu, zoom a ostření ovládá trojice prstenců s parádně plynulým a tichým chodem. Objektivy lze použít v kombinaci s digitálními kamerami a zrcadlovkami Canon a Sony (bajonety EF/EF-S a E). Ceny nemá smysl uvádět (pro představu, jeden objektiv pořídíte zhruba za stejnou cenu jako slušný ojetý auťák).    

Více na: www.megapixel.cz

Please follow and like us:
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *