Focení v BMW Synot Zlín

bmw_synot-kurva-fotky_IMG_0605_web_web

Vypravil jsem se fotografovat až do vzdáleného Zlína – přímo do autosalonu BMW Synot. Měl jsem nafotit interiéry, exteriéry a jednu specifickou technologii – světlovody Lightway. Současně jsem potřeboval udělat reportáž z akce a video/rozhovor s panem ředitelem. Takže to byla vlastně dost multi-mediální akce.

Špičková budova a špičkové technologie

Automobilka BMW má striktní kritéria na své showroomy všude ve světě. Přísné normy definují jak musí autosalony vypadat – od výstavních ploch až po samotné osvětlení – jeho intenzitu i chromatičnost (teplota/barva světla). Zejména schodiště a chodba uprostřed budovy autosalonu vždy trpěly problémy s nedostatečným osvětlením. Po instalaci světlovodů LIGHTWAY se doslova celé rozzářily. Pokud vstoupíte do autosalonu BMW ve Zlíně a projdete vstupní halou až k recepci, zvedněte hlavu. O dvě patra výše vás doslova praští do očí čtyři velké a jasné “zářiče”, na první pohled nerozpoznatelné od silných halogenů s velice příjemnou a přirozenou barvou světla.

synot-kurva-fotky_IMG_0563_web

Paradoxem je, že nejde o žádné reflektory ale světlovody, které “pouze vedou” přirozené denní světlo, dopadající na střechu budovy. Speciální technologie vedení světla, kříšťálová kopule venku a vysoce kvalitní difuzér vně budovy, výrazně zesílí účinek světla. Výsledný dojem je velice příjemný a jak uvádí sám ředitel Ing. Ivan Úlehla:

Zákazníci i obchodní partneři se mě často ptají, co to tam máme za silná světla. Nechtějí věřit tomu, když jim odpovím, že se vlastně o žádná světla nejedná, že je to světlovod.” 

 

:: Rozhovor s panem ředitelem BMW Synot ::

 

PRŮBĚH REKONSTRUKCE A DOJMY

Sám jsem byl překvapen jak rychle a hladce vše proběhlo. Navíc celý tým řemeslníků zde odvedl špičkovou práci na světové úrovni. Vlastně mne moc potěšilo, že i u nás – v českém prostředí – jsme stále ještě schopni odvést takto rychlou ale přesto kvalitní práci.”, hodnotí samotnou rekonstrukci Ing. Ivan Úlehla. 

synot-kurva-fotky_170216_IMG_0642_web

Please follow and like us:
0