Trendy ve světě tisku: veletrhy RPO a Fespa 2019

Populární a největší veletrh svého druhu u nás – Reklama Polygraf letos oslavil 26. výročí. Souběžně s ním se konal již 3. ročník veletrhu obalových inovací a technologií Obaly, které tentokrát již byly i v samotném názvu: Reklama Polygraf Obaly. V polovině května proběhl také jeden z vůbec největších evropských veletrhů FESPA 2019 v německém Mnichově. Jaké jsou aktuální trendy?

Vezmu to stručně:

Digitalizace a inkousty našly své pevné místo v podstatě ve všech segmentech tisku a polygrafie obecně. A stále své postavení posilují a upevňují. Právě proběhnuvší veletrhy Reklama Polygraf Obaly 2019 (u nás) a Fespa 2019 (v sousedním Německu) byly toho jasným důkazem!

Mezi nosná a často skloňovaná témata současnosti patří především 3 pojmy:

  • Perzonalizace
  • Robotizace
  • Ekologie

Každý chce dnes být něčím “jiný”, odlišit se, vyčnívat z davu. Perzonalizace je toho jasným důkazem a tento trend stále sílí. Ostatně kdo by nechtěl tričko, hrneček, fotoobraz, podlahu, auto… s vlastním potiskem – takovým, který nikdo jiný nemá? Robotizace je další silný trend, neboť zejména ve výrobních provozech je stále těžší hledat kvalifikovanou lidskou sílu (často na ne příliš kvalifikovanou práci). Roboti tento problém řeší. Ostatně například v automobilovém průmyslu se úspěšně používají již řadu let. Nyní tento fenomén proniká i do dalších segmentů trhu. Polygrafie se přímo nabízí. No a ekologie – na jednu stranu nutnost, na druhou stranu i tak trochu strašák moderní doby. Zdroje ubývají, životní prostředí je devastováno každým dnem. Je třeba hledat nové zdroje, recyklovat a obnovovat – ovšem ohleduplně, s důrazem na zachování fauny a flóry na naší krásné, modré planetě, že?!

Please follow and like us:
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *