Focení a fotoknihy pro MŠ Motýlek

msm_otakarci_str1_05-2017_web

Stejně jako posledních pár let jsem byl i letos osloven mateřskou školkou Motýlek k nafocení předškoláčků a následnou realizaci výročních fotoknih – coby památku pro budoucí školáčky. Jedná se o ten typ akce, na kterou se vždy moc těším a která je pro mne rozhodně mnohem více srdcovou záležitostí nežli klasickou zakázkou. Jednak do MŠ Motýlek chodí můj syn (a před lety tam chodila i dcerka) ale také jsou tam všichni výborní (paní učitelky i děti) a spolupráce je to vždycky moc příjemná.

msm_modrasci_str7_05-2017_web

Foto a kniha MŠ Motýlek – postup

Vše probíhá ve dvou hlavních fázích: fotografování a následná tvorba fotoknih. Každá základní část je navíc ještě rozdělena do více dílčích úkonů. Co vše to obnáší?

A) Průřez fáze 1 / fotografování:

 1. fotografování sólo portrétů – děti
 2. fotografování skupinek
 3. reportážní momentky (interier)
 4. reportážní momentky (exteriér)
 5. focení interiérů školky
 6. focení exteriérů

B) Průřez fáze 2 / zpracování a tisk

 1. výběr a řazení fotografií do skupin
 2. editace fotografií
 3. tvorba jednotlivých stránek pro fotoknihy
 4. finalizace – kontrola a schválení, popř. opravy
 5. tisk a vazba

msm_otakarci_str7_05-2017_web

Z výčtu výše je zřejmé, že toho je vlastně relativně dost a celý proces je časově ale i organizačně vcelku náročný. Na druhou stranu, podobné projekty mě baví jednoznačně nejvíc. A to hlavně proto, že výstupem je reálný, fyzický produkt, který má skutečnou a trvalou hodnotu (což je v dnešní virtuální době stále vzácnější). Největší odměnou mi jsou nadšené a velice pochvalné komentáře – jak od personálu školky tak i samotných rodičů. Jsem rád, že to dopadlo opět výborně a už teď se těším na červen 2018!

msm_otakarci_str9_05-2017_web

Please follow and like us:
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *