From Freelancer to MEGAPIXEL

mha_megapixel_130716_7L8A1038_web

 

Nemám rád překvapení. Nerad riskuji! Nicméně některá překvapení jsou příjemná a občasný risk taky za to stojí. Naopak řízený chaos je moje druhé jméno a v podstatě pomocí něho funguji víceméně celý život. Jenže všeho moc škodí a právě pár posledních měsíců bylo ve znamení chaosu až příliš. Do toho krachly či vyšuměly některé mé zásadní projekty, řešil jsem vleklé problémy s weby atd… Život má holt morbidní smysl pro humor že?!

 

mha_megapixel_130716_7L8A1041_webV akci – prostory MEGAPIXELu a natáčení prvního firemního videa

Překvapivá překvapení

Když už mi to začalo docela přerůstat přes hlavu a začal jsem opravdu vážně řešit co a jak dál, zničehonic se objevila zajímavá pracovní nabídka. Nabídka od Megapixelu – centrum digitální fotografie. Nejzajímavější na tom všem je právě to, jak to bylo perfektně načasované a synchronizované (což je zrovna u mne jev zcela nezvyklý, dobré načasování mi teda nikdy nešlo). No a nejlepší na tom je, že budu vlastně dělat víceméně to samé, co doposud – jen pod křídly renomované společnosti a špičky v oboru.

 

mha_megapixel_130716_7L8A0969_web

Pražská prodejna MEGAPIXELu je mj. vybavena naprosto luxusním ateliérem…

Kdo je MegapixeL

Fotografové už mají jasno, těm netřeba tuto značku dlouze představovat. Pro ty ostatní – jde o největší obchod s fototechnikou v ČR. Společnost působí na trhu už od roku 2001 (teď bude slavit 15 let) a za tu dobu si vybudovala solidní renomé. Současný Megapixel má přes 60 stálých zaměstnanců, prodejny v Praze, Brně a Ostravě, obrat přes 300 mil ročně, nadupaný eshop… Ovšem Megapixel už nejsou jen foťáky ale kompletní portfolio produktů a služeb pro fotografy: od zpracování (foto SW, tiskárny, tablety, iPady) přes tiskové studio až po fotogalerii, fotokurzy, fotomagazín a další služby jako: bazar, opravy fototechniky a pronájmy foto ateliéru.

 

mha_megapixel_130716_7L8A0980_web

Tak! A první klípek mám hrdě za sebou (víceméně)

Co bude s Acefoto

Nakolik dobré rozhodnutí to bylo, je teď ještě předčasné soudit ale prvotní dojmy mám hodně pozitivní. Zní to sice jako strašný klišé, ale je fajn chodit do práce, která vás baví a kde se člověk cítí příjemně.

Už se mě pár lidí vcelku logicky ptalo: „A co uděláš s tiskárnou, focením atd…?“. Zatím těžko říct, nechám tomu volný průběh a „Ono se to nějak časem vyvrbí.“ Každopádně můj projekt Acefoto pořád funguje – už pod novým webem acefoto.eu a za nedlouho i s novým eshopem, nicméně své aktivity budu muset každopádně omezit (vlastně už na tom pracuju). Ale takový je život.

 

Přijměte pozvání do nádherné prodejny – ať už rozšířit fotovýbavu… na některý z kurzů… nebo prostě jen tak – na pokec a výborné kafíčko (součástí prodejny je mj. také kavárna).

 

mha_megapixel_130716_7L8A0970_web

Prodejna je v prostorách bývalého pivovaru, v Praze 7 – Holešovicích (zde 2. patro, ateliér)

Prostory Megapixelu mj. vyhrály cenu interiér roku 2014.

Please follow and like us:
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *