Focení v Horních Počernicích

Ferratt 06-2016

Jel jsem tam jak kvůli reportáži (článku) tak i sadě fotografií z akce. Materiál měl být použit pro firemní časopis. Malý problém se ukázal v tom, že strojů tam měli víc než byl půdorys továrny (byť i tak úctyhodný). Druhý problém představovala zrovna vrcholící sezóna, takže veškeré volné prostory byly zodpovědně zaskládány paletami s tiskovinami popř materiálem. Co s tím?

Parkour ála Spiderman

Vzhledem k mé „telegrafní“ výšce jsem se zkrátka musel dostat výš… mnohem výš. Nakonec jsem to vyřešil „parkourem po česku“! Prostě jsem si vylezl na vyskládané palety a přeskakoval jsem z jedné na druhou – ladně jako Spiderman. Pravděpodobně největší adrenalin nastal, když jsem vylezl na jednu z nejvyšších paletových věží – kde byly hned tři na sobě (normálně byly po jedné, max po dvou). Jedna paletová věž měla cca 1,80 m. Na triple paletě jsem se tak rázem ocitl cca 5,4 m nad zemí.

horni-pocernice

Resume:

  • 1x paletová věž = dobře slabilní: bezpečná chůze možná
  • 2x paletová věž = hůře stabilní: chůze jen pomalu a velice opatrně
  • 3x paletová věž = Nestabilní/houpačka: chůze Nemožná, stání velmi obtížné

Že to nebylo nic příjemného nemusím asi dodávat. Zato ale byla docela sranda – minimálně pro lidi tam dole určitě (že, Arnošte? ;-)) . Zvláštní, ale když jsem započal svůj spanilý paletový běh, polovina fabriky přestala tahat a bavila se (nee, že by to bylo obědovou pauzou?). Každopádně, důležitý je výsledek – a ten se nakonec povedl. Dokonce sem si nic nezlámal ani nerozbil. A to je skvělé ne?! Už se těším na příště.

Please follow and like us:
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *